СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ

У школи на Златибору овај датум је обележен сарадњом са Дечијим вртићем ,,Радост“, као и кроз интердисциплинарну наставу. Васпитачице из вртића су ученицима одржале час и кроз презентацију представиле како је важно правилно се хранити.
На Еколошкој секцији и Грађанском васпитању урађен је плакат о здравој храни који је изложен у холу школе, а на интердициплинарном часу Еколошке секције, Грађанског васпитања и Новинарске секције је урађен Еко-кодекс школе.

У школи у Чајетини је поводом обележавања овог датума одржано предавање о здравој храни и значају правилне исхране у пубертету. Предавање је одржано за ученике седмог и осмог разреда,  а одржала га је медицнска сестра Јелена Бабић, запослена у Дому здравља у Чајетини.